Zpráva ze včerejšího zasedání zastupitelstva Prahy 9

09. 03. 2022 | Články

INTERPELACE, INFLACE DÁL ROZEŽÍRÁ REZERVU ROZPOČTU PRAHY 9, BEZPEČNOST KONEČNĚ ZÍSKALA SVOJI STRATEGII A TÉMĚŘ 20ha ZELENĚ NA PROSEKU, STŘÍŽKOVĚ A VYSOČANECH BY MĚLO ZÍSKAT OCHRANU ÚZEMNÍHO PLÁNU!

BEZPEČNOST V PRAZE 9

Začnu nejprve vítězstvím pro všechny, kteří se účastnili VEŘEJNÉ DEBATY KV dne 06. 11. 2019, která přesvědčila současné koaliční vedení, že Praha 9 má v rámci bezpečnosti a veřejného pořádku na čem pracovat. Slíbil jsem, že budu za Vás všechny, kteří si dlouhodobě a zcela konkrétně stěžujete na problémy v této oblasti, mluvit a hledat řešení. A VÝSLEDEK?

Nejen, že kontrolní výbor každou jednotlivou položku prověřil, ale samotné Zastupitelstvo MČ Praha 9 přijalo usnesení, kdy MĚ a MÍSTOSTAROSTU VÁŽANSKÉHO pověřilo tuto PROBLEMATIKU ROZPRACOVAT A NAVRHNOUT KONKRÉTNÍ ŘEŠENÍ. To se podařilo a jako další stupeň volání po větší bezpečnosti Prahy 9, byla aktuálně zastupitelstvem schválena několikasetstránková strategická koncepce. Pokud bude naplňována i v praxi, tak by se mohla bezpečnost Prahy 9 pohnout k lepšímu.

Dohled nad její realizací osobně chápu jako úkol zastupitele, a protože s Vámi jsem tuto záležitost zahájil a vím, že nejlepší podněty přicházejí od těch, jejich životy jsou problémem nejvíce dotčeny, tak ocením, KDYŽ SE MNOU NA VĚCI BUDETE I NADÁLE SPOLUPRACOVAT. Ještě jednou děkuji. Díky Vám MÁME ŠANCI MĚNIT PRAHU 9 K LEPŠÍMU.

DIVNÉ PRODEJE A INFLACE

Mimo tuto zásadní věc zastupitelstvo, ačkoliv Praha 9 disponuje rezervou více jak miliardu korun, opět prodalo další majetek!

A nikomu to nepřijde divné. Stále nové a nové prodeje, peníze okusuje drakonická inflace a majetkové možnosti naší městské části se tenčí. Na můj dotaz jestli jsou v návrhu rozpočtu opatření proti inflaci, jsem se dozvěděl, že rozpočet mnoho možností k ochraně před inflací prý nemá. Zde prostě netleskám a nepodporuji.

ZMĚNA ÚZEMNÍHO PLÁNU

Naopak náš klub ANO podpořil žádosti o změnu územního plánu, kdy téměř 20ha zeleně na Proseku, Střížkově a ve Vysočanech má být ze stavebních pozemků zaměněna na zeleň.

INTERPELACE

Včerejší zastupitelstvo navíc schválilo přelomovou změnu jednacího řádu, a tak interpelace občanů od příště budou moci zaznít jak na úvod zasedání Zastupitelstva MČ Praha 9, tak i na jeho konci v odpoledních hodinách. To bylo zastupitelským klubem hnutí ANO podpořeno, ačkoliv je pravdou, že jsme spíše preferovali odpolední zasedání zastupitelstva, aby občané měli přímou možnost se po práci jednání zúčastnit.

Prozatím ranní interpelace zcela ovládla dvě témata, a to řešení nakládání s majetkem v jednom z bytových družstev s účastí MČ Praha 9, což aktuálně řešili oba ustavené výbory a určili další postup dle zákona, a dále problematika výkonu úklidu na Praze 9. Kdy tazatelka informovala zastupitele o obecných, ale i zcela konkrétních případech a situacích, které dle jejího pohledu svědčí o limitech současného systému úklidu veřejných prostor na naší městské části. Odpovědní radní ji informovali o faktických i administrativních důvodech, které takové problémy vytvářejí.

 A jak jste spokojeni s úklidem na Praze 9 Vy?

Martin na Facebooku